Wakacje w Kinie za Rogiem CAL

Repertuar na wakacje

Kino za Rogiem działające przy Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach zaprasza na seanse wakacyjne. W naszym repertuarze znajdą się filmy dla dzieci i młodzieży. 8, 15, 22 i 29 lipca o godz. 13:00 zapraszamy młodzież, dla której przygotowaliśmy kilka ciekawych propozycji. Za to w sierpniu do udziału w projekcjach zachęcamy dzieci. W dniach 2 i 30 sierpnia o godz. 11:00 odbędą się pokazy dla najmłodszych widzów.

Wszystkie pokazy są bezpłatne.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rezerwacje pod nr telefonu: 48-377-70-51.

Kino dla młodzieży:

8 lipca godz. 13:00
„Za niebieskimi drzwiami” reż. Mariusz Palej, familijny, fantasy, czas 93 min., wiek 12+

Ekranizacja bestsellerowej powieści Marcina Szczygielskiego. Niezwykła przygoda 11-letniego Łukasza rozpoczyna się, gdy chłopiec po wypadku samochodowym trafia pod opiekę ciotki, do pensjonatu nad morzem. Tam odkrywa, że niebieskie drzwi jego pokoju stanowią przejście do innej rzeczywistości. „Za niebieskimi drzwiami” to pełna magii i zjawiskowych efektów specjalnych historia o sile miłości, która potrafi obudzić do życia.
Nagrody:
2017 – ALE KINO – Wędrujące Koziołeczki – Grand Prix – Mariusz Palej
2017 – OFF CAMERA – Nagroda Specjalna – Nagroda Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych (KIPA) – wyróżnienie specjalne – Mariusz Palej
2016 – ALE KINO – Nagroda Specjalna – Ale Debiut! Nagroda PKO Banku Polskiego – Mariusz Palej

15 lipca godz. 13:00
„Mia i biały lew” reż. Gilles De Maistre, familijny, przygodowy, czas 94 min., wiek 12+

Dzieciństwo 10-letniej Mii zmienia się w wielką przygodę, kiedy jej rodzice postanawiają przenieść się z Londynu do Afryki, aby prowadzić tam niezwykłą farmę. Pewnego dnia na świat przychodzi na niej piękne białe lwiątko o imieniu Charlie. Tak zaczyna się historia zdumiewającej przyjaźni dziewczynki i króla zwierząt. Kiedy Mia kończy 14 lat, a Charlie dorasta i staje się potężnym lwem, jej ojciec podejmuje dramatyczną decyzję: Mia będzie musiała pożegnać się ze swoim dzikim przyjacielem raz na zawsze. Dziewczyna, próbując uratować Charlie’ego, decyduje się na ucieczkę – razem z białym lwem wyruszają na poszukiwanie nowego bezpiecznego domu, w którym nikt i nic mu nie zagrozi.

22 lipca godz. 13:00
„Wrota bohaterów” reż. Matthias Hoene, fantazy, przygodowy, czas 102 min., wiek 12+

Jack jest maniakiem gier video i spędza przed komputerem każdą wolną chwilę, wcielając się w postać Czarnego Rycerza, który ratuje cesarskie Imperium przed zakusami złowrogich sił. Pewnego dnia wirtualna rzeczywistość, którą znał tylko z ekranu komputera, wchłania go i przenosi do świata pełnego przygód, czarów i magicznych istot. Jego śladami rusza potężny mściciel, który podejrzewa, że chłopak może być legendarnym wojownikiem kung-fu. Jack musi odnaleźć w sobie siłę Czarnego Rycerza, który do tej pory był tylko postacią z komputerowej gry, stanąć w obronie Imperium i uratować piękną księżniczkę.

29 lipca godz. 13:00
„ Duża ryba i begonia” reż. Xuan Liang, Chun Zhang, animowany, fantazy, przygodowy, czas 100 min., wiek 12+

Chun jest magiczną istotą żyjącą w baśniowej krainie. Gdy kończy szesnaście lat, zostaje przeniesiona do świata ludzi, gdzie pod postacią czerwonego delfina musi spędzić siedem dni. Przemierzając oceany, natyka się na niebezpieczne sytuacje – i na chłopca, który oddaje za nią życie. Chun, w której obudziło się nieznane jej wcześniej uczucie – teraz będzie musiała stanąć do walki o przywrócenie młodzieńca do życia. Jaką cenę będzie musiała za to zapłacić?
Bajecznie kolorowe baśniowe światy i piękna opowieść o miłości i poświęceniu.

 

Kino dla dzieci:

2 sierpnia godz. 11:00

„Manu. Bądź sobą!” reż. Christian Haas, animacja, czas 85 min., wiek 7+

Jerzyk Manu dorasta w kochającej rodzinie mew, wierząc, że on również jest mewą. Przy nauce latania i nurkowania stopniowo przekonuje się jednak, że należy do zupełnie innego gatunku ptaków… Odrzucony przez mewie stado, opuszcza rodzinne gniazdo w poszukiwaniu swojej prawdziwej tożsamości. Na swojej drodze spotyka sympatyczne rodzeństwo jerzyków i zabawnego indyka, który marzy o lataniu. Wkrótce wszystkie ptasie gatunki będą musiały połączyć siły, aby stawić czoło gangowi gryzoni, który specjalizuje się w podkradaniu ptasich jaj. Jak się okaże, w różnorodności tkwi wielka siła.

30 sierpnia godz. 11:00

„Jak zostać czarodziejem” reż. Andres Couturier, animacja, czas 93 min., wiek 7+

Bohaterem filmu jest nieśmiały chłopiec o złotym sercu i bujnej wyobraźni. Marzy o przygodach, ale nie wierzy, że jakaś może go tak naprawdę spotkać. Pewnego dnia niespodziewanie odkryje przejście do innego, ekscytującego wymiaru. Spotka tam złośliwe trolle, czarnoksiężnika o wielkiej mocy, tresowane smoki, balonowe ptaki i księżniczkę, która bardzo wierzy w bajkę o księciu, który pewnego dnia pojawi się, aby uratować jej królestwo. Gdy potężny czarnoksiężnik rzuci czar na całą krainę i pogrąży ludzi w smutku, Terry zostanie wybrańcem, który się zmierzy ze złem.

 

Wszystkie informacje dotyczące nowych zasad korzystania z Kina za Rogiem CAL podczas pandemii Covid-19 znajdą Państwo w poniższym linku.

Regulamin korzystania z Kina za Rogiem CAL w czasie pandemii Covid-19 

Udział w projekcji oznacza akceptację regulaminu.

 

Wszystkich, którzy mają ochotę spędzić przy filmie wolny czas w gronie rodziny czy znajomych zachęcamy do udziału w seansach na życzenie. Wystarczy zebrać grupę kilku osób, wybrać film z biblioteki Kina za Rogiem i skontaktować się z nami w celu umówienia terminu projekcji.

Koszt takiej projekcji to jedyne 8 zł od osoby.