Udana premiera filmu „Bombowy vlog” Grupy Filmowej CAL – relacja 27.09. 2017

Filmowa Grupa CAL

W środowe popołudnie w Centrum Aktywności Lokalnej zjawiła się duża grupa młodzieży, która przyszła zobaczyć swoich znajomych w nowej produkcji Filmowej Grupy Aktywności Lokalnej pt. „Bombowy vlog”.

Film opowiada historię Igora i Kasi, dwójki młodych osób, którzy podczas realizacji video blogu w opuszczonych budynkach Pronitu zostaje napadnięta przez trzech oprychów. Dziewczyna ulega wypadkowi i zostaje okaleczona. O winę wszyscy obarczają, chłopaka. W dodatku pozostawiona na miesjcu wypadku kamera z nagraniem, staje się narzędziem do ośmieszenia Igora w internecie przez oprychów. Igor musi udowodnić, że to nie on ponosi konsekwencje tragicznego wypadku Kasi.

Film został zrealizowany w ramach letnich warsztatów filmowych organizowanych przez CAL.

Przed filmem Michał Grosiak opiekun grupy opowiedział o kulisach powstania filmu, o pracy Grupy Filmowej, a także o wymiarze edukacyjnym Bombowego vloga. Uczestnicy warsztatów podczas premiery mieli okazję zaprezentować się przed publicznością.

Film wywołał żywiołowe reakcje. Młodzież fantastycznie bawiła się podczas projekcji, a po filmie podziękowała za ten obraz gromkimi brawami. Osoby starsze będące również na pokazie nie kryły podziwu i zgodnie potwierdzały, że jest to świetny przekaz i nauka dla młodzieży podana w nowoczesnej i interesującej młodych ludzi formie.

Widzowie wyrazili chęć, żeby powstał film pt. „Bombowy vlog 2”
Film „Bombowy vlog” można zobaczyć na życzenie w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.