„Sweet Country” 4 października godz. 16:00 w Kinie za Rogiem CAL

Bilet 6zł.

Kino za Rogiem to kino społeczne przystosowywane do Państwa potrzeb. Tutaj oprócz filmu ze stałego repertuaru, mogą Państwo spędzać wspólne chwile samemu wybierając repertuar z filmów dostępnych pod adresem www.kinozarogiem.pl, albo sami mogą Państwo przynieść własny autoryzowany film i wspólnie ze znajomymi go obejrzeć. Do Państwa dyspozycji mamy również zestaw archiwalnych kronik filmowych z łatwym doborem materiału.

Wszystkie informacje dotyczące nowych zasad korzystania z Kina za Rogiem CAL podczas pandemii Covid-19 znajdą Państwo w poniższym linku:

Regulamin korzystania z Kina za Rogiem CAL w czasie pandemii Covid-19 

Udział w projekcji oznacza akceptację regulaminu.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rezerwacje na www.kinozarogiem.pl (należy wybrać film i kliknąć „Chcę obejrzeć”) lub telefonicznie: 48-377-70-51.
W przypadku większej liczby osób jest możliwość organizacji projekcji w dodatkowym terminie.

4 października o godz. 16:00 zapraszamy Państwa na film pt. „Sweet Country” reż. Warwick Thornton, western, dramat, czas 113 min., wiek 16+

O filmie: Australia, rok 1929. Sam Kelly, Aborygen, mieszka i pracuje wraz z żoną i siostrzenicą na farmie lokalnego kaznodziei, z którym łączą ich bardzo dobre i oparte na wzajemnym szacunku stosunki. Na prośbę swojego pracodawcy i przyjaciela zgadza się pomóc nowo przybyłemu osadnikowi. Nie wie, że ta decyzja stanie się początkiem dramatycznych wydarzeń w życiu jego i jego rodziny.
„Sweet Country” to opowieść o dziesiątkach sposobów, na jakie brytyjscy kolonizatorzy zniszczyli Aborygenom życie i wielowiekowe tradycje, a także zamieszkiwaną przez nich ziemię. Niezależnie od tego, czy rdzenni mieszkańcy są poniewierani przez swych białych szefów, czy muszą przyjmować obcą im religię chrześcijańską, oczywiste jest, że na własnym kontynencie stali się niewolnikami. Jak napisał Łukasz Muszyński, Sweet Country to nie jest kraj dla dobrych ludzi…
Nieśpieszna narracja, bardzo dobre aktorstwo, piękne, wysmakowane zdjęcia i gorzka refleksja na temat różnych twarzy białego kolonializmu.

Nagrody:

2017 – Wernecja, MFF – Nagroda Specjalna Jury – Warwick Thornton
2017 – Camerimage – Nagroda Specjalna – Nagroda Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych (FIPRESCI) – Warwick Thornton
2018 – AACTA:
– Najlepszy film – David Jowsey, David Tranter, Greer Simpkin
– Najlepszy aktor – Hamilton Morris
– Najlepszy reżyser – Warwick Thornton
– Najlepsze zdjęcia – Warwick Thornton
– Najlepszy montaż – Nick Meyers
– Najlepszy scenariusz oryginalny – David Tranter, Steven McGregor