Spotkanie „Na szlaku” ze Sławomirem Wąsikiem „Filmowe opowieści o lesie”

16 lutego 2018r, godz. 17.00

Zapraszamy serdecznie 16 lutego o godz. 17.00 na spotkanie ze Sławomirem Wąsikiem – przyrodnikiem, realizatorem filmów dokumentalnych, autorem książek o przyrodzie. Podczas spotkania odbędzie się pokaz filmów „Zielone piętra lasu” oraz „Tamta strona lasu. Nadleśnictwo Zwoleń”.

Sławomir Wąsik zapowiada spotkanie swoimi przemyśleniami o lesie:

„Trudno jest pisać, mówić o lesie. Niemożliwym jest zamknięcie, ograniczenie takiej eksplozji doskonałego piękna i fenomenu życia w obrazie filmowym, książce, opowieści. Każda, choćby nie wiadomo jak obszerna wypowiedź, okazuje się w końcu szczątkową, pobieżną, płytką i subiektywną. Świadomi tego (my – twórcy) jednak ponawiamy próby, stajemy w czasie i miejscu, opowiadamy o swoim zachwycie i zadziwieniu, bronimy tego, co uznaliśmy za wartość, co pokochaliśmy i chcemy, żeby trwało. Pamiętamy też, że niejednokrotnie nasze wybory zaświadczają o nas bardziej niż zdolności i to znacznie łagodzi konfrontację z rzeczywistością oraz daje siłę do podejmowania kolejnych prób.”

 

Serdecznie zapraszamy do Centrum Aktywności Lokalnej na spotkanie poświęcone naszej wspaniałej przyrodzie.

Przypominamy, że młodzież ucząca się geografii będzie miała podczas tego spotkania szanse zdobyć m. in. filmy z autografem autora.