Spotkanie „Na szlaku” – Rumunia z Dorotą Wólczyńską

23 listopada 2018r, gpdz. 17.00

Serdecznie zapraszamy 23 listopada o godz. 17.00 do Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach na spotkanie z Dorotą Wólczyńską.

Dorota Wólczyńska urodziła się i mieszka w w Radomiu. Z zawodu nauczyciel, po godzinach fotograf, ornitolog, przyrodnik. Członek Zarządu Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego, członek nadzwyczajny Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Region Radomski i Grupy Twórczej Grótfuhaszcze; członek Klubu Ornitologów Regionu Radomskiego, sekretarz Zarządu Ligii Ochrony Przyrody- Okręgu Radomskiego, vice prezes oddziału radomskiego Ligii Ochrony Przyrody, członek Centrum Edukacji Ekologicznej. Od kilku lat pasjonuje się fotografią co zaowocowało kilkunastoma wystawami autorskimi.

Tak Pani Dorota wspomina podróż:

„Na forum internetowym kilka osób umówiło się na wspólną wyprawę do Rumunii, zakładając sobie odnalezienie „dzikiej Rumunii”. Kilka miesięcy trwało wytyczanie trasy omijającej duże miasta, chcieliśmy skupić się na historycznej krainie w północnej części Rumunii – Marmarosz, która często traktowana jako część Siedmiogrodu. Nasza baza wypadowa była w miejscowości Stationea Borşa w regionie Marmarosz. To co zobaczyliśmy przeszło nasze oczekiwania i zostawiło nas z ogromnym niedosytem.”

Zapraszamy serdecznie.