Spotkanie „Na szlaku” – Madagaskar z Grażyną Trautsolt

26 października 2018, godz. 12.00

Serdecznie zapraszamy 26 października o godz. 12.00 do Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach na spotkanie z Grażyną Trautsolt.

Pani Grażyna od 2001 roku podróżuje solo i bez biur podróży. Sama wybiera kierunek swoich egzotycznych wycieczek. Jest żądna wrażeń, poznawania ludzi i innego świata. Sama jest księgową i pilotem swoich wypraw. Atutem samotnych podróży jest to, że miejscowi przyjmują ją z niezwykłą otwartością, zapraszają do siebie i nie boją się kontaktów, bo chcą poznać egzotyczną, stateczną (?) cudzoziemkę. Podróże uczą ją pokory i szeroko pojętej tolerancji. Dotychczas odwiedziła m. in. : Syrię, Jordanię, Birmę, Iran, Papuę Nową Gwineę, Indonezję, Meksyk, Wyspy Zielonego Przylądka, Etiopię, Kenię, Namibię, Kamerun, Rwandę i Ugandę, Oman, Kubę, Indie, Nową Zelandię, Skandynawię. Autorka książek: „Podróże moja pasja”, „Moje światowe życie”.


Pani Grażyna zabierze nas w egzotyczną podróż:

„Zapraszam na czwartą co do wielkości czerwoną wyspę. Nazwa oznacza „ląd na krańcu świata”. Raj dla turystów: miejsce życia wielu nigdzie niespotykanych gatunków roślin (baobaby!) i zwierząt (lemury, kameleony)… Madagaskar jest bardzo zróżnicowany pod względem rzeźby terenu i klimatu: lasy tropikalne, pustynia, sawanna czy płaskowyż.

Mada to też „fady” – życie zgodne z nakazami i zakazami oraz niesamowite obrzędy (famadihana).

Ale przede wszystkim – sympatyczni Malgasze z 18 plemion.

Zaprasza Grażyna Trautsolt po drugiej podróży do tego kraju.

Ajaj, Madagaskar,
Kraina czarna, skwarna
Afryka na wpół dzika jest!