„Rakieta” 23 czerwca godz. 15.00 w Kinie za Rogiem CAL

Bilet 8zł.

Kino za Rogiem to kino społeczne przystosowywane do Państwa potrzeb. Tutaj oprócz filmu ze stałego repertuaru, mogą Państwo spędzać wspólne chwile samemu wybierając repertuar z filmów dostępnych pod adresem www.kinozarogiem.pl, albo sami mogą Państwo przynieść własny autoryzowany film i wspólnie ze znajomymi go obejrzeć. Do Państwa dyspozycji mamy również zestaw archiwalnych kronik filmowych z łatwym doborem materiału.

W trakcie filmu, jak również po jego zakończeniu jest czas na herbatę, kawę i słodkości.

Wstęp tylko 8 zł!

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o rezerwacje pod adresem: www.kinozarogiem.pl lub telefonicznie: 48-377-70-51.
W przypadku większej liczby osób jest możliwość organizacji projekcji w dodatkowym terminie.

23 czerwca o godz. 15:00 zapraszamy Państwa na film pt. „Rakieta” reż. Kim Mordaunt, dramat, czas trwania: 93 min., Kat. wiek.: 12+

O filmie:

Mali rodzi bliźnięta, a w plemieniu Akha, z którego się wywodzi, przyjście na świat bliźniąt oznacza, że duchy wmieszały się w ludzkie sprawy – noworodki trzeba zabić. Tyle że jeden chłopczyk urodził się martwy – Mali wybłaguje życie dla drugiego. Wiedzę o tym, co się stało, ma tylko jej teściowa Taitok, która jest przekonana, że dziecko sprowadzi na nich wszystkich klątwę.
„Rakieta” to piękna wizualnie, wzruszająca opowieść o radosnym rezolutnym chłopcu, który ze wszystkich sił stara się udowodnić, że nie jest przeklęty. Swoich bliskich, wygnanych przez wielki koncern z miejsca, w którym od stuleci żyli ich przodkowie, prowadzi przez naznaczony wojnami Laos w poszukiwaniu nowego domu. A w końcu dowiedzie, że naprawdę jest niezwykłym dzieckiem…

Nagrody:

2013 – Berlinale:
– Kryształowy Niedźwiedź – Nagroda Dziecięcego Jury Generacji Kplus – najlepszy film pełnometrażowy – Kim Mordaunt
– Nagroda Specjalna – Nagroda Amnesty International – Kim Mordaunt
– Nagroda Specjalna – Najlepszy pierwszy film – Kim Mordaunt
2014 – AACTA Award:
– Best Original Screenplay – Kim Mordaunt
– Best Film – Sylvia Wilczynski
– Best Lead Actor – Sitthiphon Disamoe
– Best Cinematography – Andrew Commis
– Best Direction – Kim Mordaunt
– Best Editing – Nick Meyers