Podziękowania

Drodzy Przyjaciele,

Przez ponad 7 lat Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach wychodziło naprzeciw Waszym potrzebom i realizowało wydarzenia, które z pewnością pozostaną w pamięci na zawsze. Byliśmy niemal w każdym miejscu naszego miasta, gdzie można było sprawić radość ludziom lub umożliwić im wzniosłe przeżycie ważnych uroczystości. Były to m. in.: Staw Górny, Ogródek Jordanowski, lokalne szkoły, cmentarz, kościoły, parking przed bramą PRONITu, Stadion Miejski i wiele innych. Byliśmy widoczni również poza Pionkami. Dzięki m. in. Festiwalowi Piosenki z Czarnego Krążka oraz Festiwalowi Filmowemu „Kameralne Lato” dowiedziała się o nas cała Polska. Trudno w kilku słowach wymienić wszystkie wydarzenia, podmioty, instytucje i osoby, które czynnie brały udział w życiu CAL.

Jednak projekt unijny, dzięki któremu odzyskaliśmy nasze wspaniałe Kasyno był przewidziany na określony czas i za kilka dni Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach zostanie jedynie naszym (mam nadzieję) miłym wspomnieniem. Jak świat światem – coś się kończy, a w jego miejsce powstaje coś nowego. Ufam mocno, że rozpędzona przez nas lokomotywa ciągnąca za sobą wagony z ogromnym ładunkiem pozytywnej energii będzie pędziła dalej ku radości nas wszystkich.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy w latach 2013 – 2020 aktywnie uczestniczyli w wydarzeniach organizowanych przez CAL. Zwracam się tu zarówno do zmieniających się w tych latach władz Miasta Pionki, dotychczasowych dyrektorów CAL, jak i do przedstawicieli lokalnych instytucji, organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, osób prywatnych i przyjaciół. Nie sposób wyliczyć wszystkich (tak, aż tak wielu nas wspierało). Wybaczcie również jeśli o kimś nie wspomniałem. Wszyscy jesteście jednakowo ważni dla naszej wspólnej historii. Pozwólcie, że wyjątkowo podziękuję pracownikom CAL, którzy od 2013 roku tworzyli to miejsce, wdrażali nowe pomysły i troszczyli się o budynek Kasyna jak o własny dom.

KŁANIAM SIĘ NISKO W OGROMNEJ PODZIĘCE,

ZA WASZĄ POMOC, ZA WASZE SERCE………

Kochani,

Przyjmijcie również najserdeczniejsze życzenia z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Przede wszystkim – bądźcie zdrowi. Zapewne będziemy musieli ograniczyć spotkania rodzinne w tym roku więc niech ten trudny czas pozwoli nam zrozumieć co tak naprawdę jest dla nas ważne: zdrowie, rodzina, miłość, przyjaźń i spokój. Niech Dzieciątko Jezus obdarzy nas tymi łaskami, i niech one wzrastają w naszej świadomości każdego dnia.

Marcin Alot