„Podróże bliskie i dalekie” – cykl spotkań i warsztatów dla młodzieży w czasie ferii

Zapraszamy serdecznie młodzież do Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach na cykl bezpłatnych spotkań i warsztatów pt.:”Podróże bliskie i dalekie”. Jest to nasza propozycja dla wszystkich, którzy są ciekawi świata.

Zaczynamy już w piątek 25 stycznia o godz. 17.00 projekcją filmu „Effata” i spotkaniem z jego autorem – Sławomirem Wąsikiem. Film „Effata” zadaje nam wiele ważnych pytań: „Jak postrzegamy drzewa, lasy na które patrzymy? Czy mamy świadomość, że Ziemia w skali ogólnej i przyroda obok nas to jedno? Czy dzika przyroda z całym swoim bogactwem i pięknem ma dla nas jakąkolwiek wartość?”. Sławek Wąsik – autor filmów i książek przyrodniczych, fotografik, ale przede wszystkim człowiek, którego pasją jest poznawanie i obserwowanie przyrody spotka się z Wami, żeby podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Ferie to okres, kiedy mamy trochę więcej wolnego czasu. Podróże, wycieczki, aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, ale też więcej chwil spędzanych przed komputerem. 28 stycznia o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie z policjantem pt. „Bezpieczna podróż”, na którym dowiecie się o związanych z Waszą aktywnością zagrożeniach. Pan mł. asp. Jarosław Pochylski chętnie udzieli odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania.

Wycieczka do lasu, czy miejskiego parku może stać się okazją do lepszego poznania otaczającej nas przyrody. Wokół nas jest bogactwo roślin i zwierząt. 29 stycznia o godz. 13.00 zapraszamy na spotkanie pt. „Sposoby podglądania przyrody” z Jolantą Tabor, która na co dzień pracuje w Kozienickim Parku Krajobrazowym.

30 stycznia i 6 lutego o godz. 15.15 zapraszamy na „Podróż w czasie” – warsztaty z rękodzielniczkami regionalnymi. Zapraszamy tych, którzy chcą zgłębić tajniki regionalnej sztuki ludowej oraz spotkać Panie, które zajmują się nią na co dzień. Wszystkie materiały potrzebne podczas warsztatów, będą na Was czekały na miejscu.

31 stycznia. godz. 13.00 „Jak zrobić dobre zdjęcie” – spotkanie z fotografem. Zapraszamy uczestników z własnym aparatem fotograficznym. Pani Justyna Płachta udzieli Wam wielu cennych rad i wskazówek.

1 lutego o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie Na szlaku – „Maroko. Szlakiem Berberów” z Jolantą Suszko-Adamczewską oraz Maciejem Meru Adamczewskim. Wędrując autostopem, samochodem i lokalnymi autobusami, zawsze na własną rękę, bez planów, przemierzali południe Maroka. Wędrowali przez góry Atlasu, gdzie poznali żyjących tam Nomadów. Lanosem na polskich rejestracjach dojechali na Saharę. Zaprzyjaźnili się z Berberami, wielbłądami i dziko żyjącymi makakami. O tym wszystkim opowiedzą podczas spotkania, a opowieści zilustrują bogatym materiałem zdjęciowym.

Zapraszamy Was serdecznie podczas ferii do Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach.