Obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej

1 września 2020 godz.: 17:00

Zmiana harmonogramu wydarzenia:

Msza Święta odbędzie się w Kościele pod wezwaniem Św. Barbary w Pionkach o godz.: 17:00

wiązanki i wieńce zostaną złożone pod krzyżem na Cmentarzu Nowym w Pionkach po mszy świętej

 

Na tegoroczne obchody  rocznicy wybuchu II wojny światowej zapraszają: Burmistrz Miasta Pionki – Robert Kowalczyk, Rada Miasta Pionki, Proboszcz Parafii pw. Świętej Barbary – Ks. Kan. Stanisław Bujnowski.
Uroczystości rozpoczną się 1 września o godz. 17:00 na Cmentarzu Nowym w Pionkach. Przedstawiciele lokalnych władz, związki i stowarzyszenia kombatanckie oraz zaproszeni goście złożą wieńce i kwiaty na „Górce Zasłużonych”, gdzie pochowani są harcerze i partyzanci polegli podczas II wojny światowej. Następnie odprawiona zostanie Polowa Msza Święta.
Chcielibyśmy zachęcić wszystkich mieszkańców, aby w tym dniu włączyli się do obchodów zarówno poprzez uczestnictwo w uroczystości na Cmentarzu Nowym, jak też przez uhonorowanie ofiar II wojny światowej przez zapalenie symbolicznego znicza lub złożenia kwiatów w miejscach pamięci znajdujących się w naszym mieście.
Mamy nadzieję, że hołd poległym w czasie II wojny światowej odda wielu mieszkańców naszego miasta, a pamięć o tych tragicznych wydarzeniach będzie przekazywana młodszym pokoleniom.
Podczas uroczystości prosimy o zachowanie aktualnie obowiązujących zasad epidemiologiczno – sanitarnych.