Obchody rocznicy odzyskania niepodległości 11 listopada

6 - 11 listopada 2019

Burmistrz Miasta Pionki Robert Kowalczyk serdecznie zaprasza do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Najważniejszym punktem obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Pionkach jest uroczysta Msza Święta za Ojczyznę w kościele św. Barbary w dniu 11 listopada o godzinie 10:00. Po mszy będzie można wysłuchać koncertu polskich pieśni patriotycznych na góralską nutę w wykonaniu folk kapeli Góralska Hora, a po koncercie (ok. godz.: 11:40) nastąpi przemarsz pod pomnik marszałka Piłsudskiego, gdzie o godzinie 12:00 zapraszamy Państwa do wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, po którym zostanie odczytany Apel Poległych oraz zostaną złożone wieńce. Zapraszamy mieszkańców do składania kwiatów lub zapalenia symbolicznego znicza pod „Legionówką”, przy pomniku marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie w godz. 11:00 – 13:00 będą pełnili wartę harcerze.

Podczas tegorocznych obchodów Narodowego Święta Niepodległości czeka nas też wiele wydarzeń towarzyszących: koncert nauczycieli i uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach, VI Powiatowy Konkurs Recytacji i Pieśni, Sztafetowe Biegi Niepodległości, projekcja filmu dokumentalnego „Niepodległość”, turniej w piłce nożnej, przejazd motocyklistów ulicami miasta. Dokładne informacje podane są na plakacie. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Zapraszamy Państwa do wspólnego świętowania.