„Na szlaku” ze Sławomirem Wąsikiem

Przyroda w roli głównej

Spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Jak najbliżej przyrody” już w piątek 18 lipca o godz. 18. Nasz gość – Sławomir Wąsik to osoba wszechstronna i na swój sposób niezwykła: przyrodnik, fotografik, autor tekstów, realizator filmów dokumentalnych, niezależny producent filmowy, instruktor fotografii i filmu.

Jego specjalnością jest fotografowanie i filmowanie przyrody i krajobrazu, szczególnie dzikich zwierząt w warunkach naturalnych. Ponadto zajmuję się tropieniem, poznawaniem i opisywaniem życia zwierząt. Współpracuję z wieloma stowarzyszeniami, redakcjami pism, wydawnictwami oraz instytutami naukowymi, między innymi z Instytutem Biologii Ssaków PAN w Białowieży. Dorobek filmowy autora jest imponujący – to (od roku 1992) ponad 90 tytułów filmów dokumentalnych realizowanych samodzielnie na zlecenie instytucji państwowych, towarzystw ekologicznych oraz produkcje własne.

Warto wspomnieć, że jest odznaczony Złotą Odznaką Honorową Ligii Ochrony Przyrody za zasługi w działalności na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego (rok 2003) oraz jest Laureatem Mazowieckiej Niezapominajki 2007 r.

Dla uczestników, oprócz wspaniałych opowieści, nasz zacny gość przygotował, dwa filmy swojego autorstwa: „Zielone piętra lasu” oraz „Lasy Królewskie- Nadleśnictwo Kozienice”.