Młodzież z Pionek jedzie na 10. edycję Kameralnego Lata!

2-8 lipca 2017 Radom

Od 2 lipca rusza 10 edycja Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO. Centrum Aktywności Lokalnej jest Partnerem Festiwalu, ponieważ jest to najlepsza okazja w regionie do dawania szans młodym zdolnym ludziom na start w lepszą przyszłość.

KAMERALNE LATO to inicjatywa o zasięgu ogólnopolskim, ale w tym roku również z silnymi akcentami międzynarodowymi. Przez 7 dni w Radomiu w ramach Festiwalu odbędzie się szereg wydarzeń kulturalno-edukacyjnych, w głównej mierze związanych ze sztuką filmową.

Wśród tegorocznych gości specjalnych, którzy przyjadą do Radomia, żeby spotkać się z uczestnikami są m.in.: aktorzy Anna Mucha, Robert Gonera, reżyserzy Ryszard Bugajski, Kinga Lewińska, Adam Palneta, Katarzynas Klimkiewicz, Grzegorz Zariczny, krytycy filmowi i dziennikarze: Tadeusz Sobolewski, Jerzy Armata i wiele uznanych osób.

Kameralne Lato to szereg pokazów filmowych, trzy konkursy filmów krótkometrażowych, wydarzenia kulturalne i jeden z najważniejszych punktów warsztaty filmowe. Ten ostatni realizowany jest we współpracy z Wojewódzką Komendą Policji. W ramach warsztatów młodzież z czterech krajów (Polski, Węgier, Włoch i Francji w sumie około 60 uczestników) pod opieką profesjonalistów będą realizować profesjonalne spoty filmowe dotyczące profilaktyki związanej z zagrożeniami młodych osób.

Wśród uczestników warsztatów są wychowankowie Grupy Filmowej CAL pod opieką Michała Grosiaka. Uczestnicy Grupy z Pionek są uczestnikami tych prestiżowych warsztatów od kilku lat. Tutaj znajdują się odnośniki do spotów zrealizowanych w zeszłym roku. W tym roku zobaczymy w Radomiu Oliwię Żurawską (operator), Izę Banaszek(operator), Adriana Majewskiego (aktor) oraz Dominika Bassę (reżyser).

 

Adrian Majewski rok temu zagrał w spocie „Cyber przemoc”

Cyber przemoc – spot

Smart stop – spot