LETNIE POKAZY PLENEROWE Na początek: KAMERALNE LATO 2014!

LETNIE POKAZY PLENEROWE

 

Lato to czas kiedy nawet wieczorami przyjemnie posiedzieć na powietrzu, a szczególnie jeśli pod gwiazdami można obejrzeć ciekawy film.
Dlatego, co tydzień przez całe wakacje będziemy Państwu umilać spędzanie tego miłego czasu w kreatywny sposób.

Na początek zapraszamy do obejrzenia filmów, które zostaną pokazane podczas zbliżającego się Festiwalu Kameralne Lato 2014 w Radomiu.
Wszyscy mieszkańcy Pionek przedpremierowo mają szanse obejrzeć i ocenić filmy z Konkursu Niezależnego. Autor najwyżej ocenionego filmu podczas Uroczystej Gali Zakończenia Festiwalu KAMERALNE LATO otrzyma Nagrodę Specjalną od mieszkańców wręczoną przez Burmistrza Miasta Pionki Marka Janeczka.

Blok Konkursowy nr 1 – 04.07. godz. 22:30 na tyłach Miejskiego Centrum Kultury i Biblioteka (Po koncercie zespołu The Bill)

miejsce

Moje miejsce we śnie
reż. Dariusz Landowski, fabuła, 18′
Dariusz Landowski 2014

Czy na pewno wiesz, jaki jest twój udział w twoim życiu? Co jest rzeczywistością, a co tylko projekcją umysłu…? Główna bohaterka jest aktorką teatralna i filmową, której przydarzają się niefortunne zdarzenia, dalekie od logicznego wytłumaczenia, ale mocno związane z jej życiem. Aktorka traci kontrolę nad własną rzeczywistością. Ale czy na pewno?

 

berek

Berek
reż. Hanna Kowalska, Wiktor Kramski , Karolina Łatowska, Paulina Modła, Alicja Piotrowska, Katarzyna Safian, Paulina Szmigielska, Kinga Wójciak, Andrzej Żukowicz, 9′,  Centrum Kultury 105 w Koszalinie 2014

Dwoje młodych ludzi przyjeżdża nad morze. Oczekując na resztę przyjaciół, zabijają nudę rozmową. Podczas niej dziewczyna niespodziewanie całuje chłopaka…

ashes

Ashes to the stars
reż. Adam Melich, animacja, 5’28”
UTH Radom

Film opowiada historię ludzi żyjących na stacji kosmicznej, którzy nic nie wiedzą o swoim pochodzeniu. Dryfując w kosmosie nie zadają pytań, wykonują swoje obowiązki. Jednak to tylko kwestia czasu kiedy ktoś zacznie szukać przyczyny tej tułaczki przez gwiazdy. Bohaterka filmu odkrywa tajemnicę stacji – nie ma na niej ludzi… są tylko klony i maszyny.

hosanna

Hosanna
reż. Katarzyna Gondek, 9’33’
Oversee Production 2013

Mocno zarysowana „zabawa w ważne tematy”. Opowieść o trzech kobietach w różnym wieku (w tym jednej z plastiku) nawiązuje trochę do Schulza, trochę do Topora. Jest mikrofilmem o dziewczęcej dzikości i twardym dorosłym świecie. Opowieść oglądamy oczyma małej dziewczynki, której babcia żyje ze stadem świętych figurek. Wnuczka co niedzielę trafia do przepełnionego dewocjonaliami mieszkania babki, z którego, karmiona niezrozumiałymi modlitwami i zimną zupą, jak najszybciej chce się wydostać. Ale co to?! Nagle znajduje sposób na to, jak się z zimną babką bawić! I tu się dzieje!

 

Ucieczka
reż. grupa ArchiFilms! – Klaudia Gregorek, Agata Nowak, Żaneta Mieszczakowska, Magdalena Kaszuba
dokument, 3′
GRUPA ARCHIFILMS! 2012

Bohaterem filmu jest pies – Fado. Świat widzimy tu z jego perspektywy. Akcja toczy się w schronisku dla zwierząt. Pracująca w nim dziewczyna zamierzała zabrać zwierzaka do domu i, co jednak okazało się niemożliwe. Fado wykorzystuje okazję i ucieka ze swojej klatki. Przemierzając teren, poznaje inne psy uwięzione za kratami i rozpaczliwie ujadające. Przeżywa niebezpieczne sytuacje, by wreszcie wydostać się na wolność.

franek

Franek
reż. Bartek Tryzna, fabuła, 6′
Bartek Tryzna 2013

Franek ma 8 lat, zielone oczy i zbyt duże uszy. Pewnego dnia umierająca babcia mówi mu coś, co na zawsze odmieni jego życie.

rozmowa

Ostatnia rozmowa
reż. Mieczysław Krzel, dokument, 9’44”
Mieczysław Krzel 2014

Opowieść o człowieku, który 40 lat temu stracił słuch. Nigdy nie słyszał głosu swojego syna. Po trzech latach starań mężczyzna dostaje nowy aparat słuchowy i wybiera się z dorosłym już synem w plener, żeby wypróbować działanie tak oczekiwanego aparatu…

Blok Konkursowy nr 2 – 05.07. godz. 21:30 na tyłach Miejskiego Centrum Kultury i Biblioteka

odium

Odium
reż. Leszek Hendzel, fabuła, 22′
Michał Wiśniowski 2014

Futurystyczna wizja przyszłości, w której negatywne ludzkie emocje zostały ograniczone do minimum. Każdy przejaw niekontrolowanego zachowania, odbiegającego od narzuconej przez system normy, karany jest ekstrakcją. Główny bohater- Nun jest jednym z wielu idealnych obywateli tego przerażającego społeczeństwa. Ślepo wierzy, że może osiągnąć poziom odium 0%, który udowodni jego doskonałość. Pewnego dnia jednak poziom emocji w jego organizmie wzrasta do niebezpiecznej granicy, życie wymyka się spod kontroli, a Nun podejmuje samotną walkę z systemem.

inicjacja

Inicjacja
reż. Jan Grabowski, fabuła, 9’05”
Jan Grabowski, Kajetan Mietliński, Franek Przybylski 2013

Trzech zblazowanych chłopaków z dobrych domów tworzy gang, który staję się ich sposobem na walkę z monotonią i ucieczką od społecznych konwenansów. Franek, ciągle szukając akceptacji i swojego miejsca na ziemi, za wszelką cenę chce do nich dołączyć. Jednak by to osiągnąć, będzie musiał wziąć udział w napadzie, który całkowicie zmieni życie wszystkich bohaterów.

jednorazowy

Jednorazowy
reż. Wojciech Kucharczyk, animacja, 2’22”
UTH Radom

Animacja „Jednorazowy” porusza tematykę jednorazowości przedmiotów oraz idące z nią w parze zmiany ideologiczne w postrzeganiu kontaktów międzyludzkich.

paranoia

Paranoia
reż. Błażej Kujawa, fabuła, 19′
Błażej Kujawa 2014

Magdę poznajemy w takim momencie jej życia, w którym nic nie jest takie, jakie by chciała. Decyzje, które podejmuje, wywracają jej życie do góry nogami, a wszystko to wpisane jest w mroczną historię jednej nocy. Stylizowany, rozgrywający sie współcześnie hitchcockowski kryminał.

glisda

Glista Lucka
reż Tomasz Pawlak, animacja, 7’29”
Tomasz Pawlak 2014

Lucjan Poluśkiewicz jako świeżo upieczony absolwent wydziału biologii (specjalizacja: wnętrzniaki) wchodzi w samodzielne życie. Jego plany zderzają się jednak z surową rzeczywistością, zostaje zaatakowany przez pasożyta. Czy zdobyta na uczelni wiedza wystarczy, aby go pokonać?

kempink

 

Kemping
reż. Krzysztof Jankowski, fabuła, 20′
Krzysztof Jankowski 2013

Historia pewnej rodziny, która jak co roku udaje się na wspólne wakacje. Alicja, córka konserwatywnego i porywczego Ojca, wraca specjalnie z emigracji zarobkowej w Holandii, by przez kilka dni odpocząć w gronie najbliższych. Tym razem jednak wakacje na kempingu mają służyć nie tylko wypoczynkowi…