Koncert Andrzeja Rybińskiego podczas IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka

26-27 kwietnia 2019r.

Zapraszamy w dniach 26-27 kwietnia do Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach na IV Ogólnopolski Festiwal Piosenki z Czarnego Krążka pod honorowym patronatem Andrzeja Piasecznego.

26 kwietnia godz. 10.00 – przesłuchania konkursowe – wstęp wolny


27 kwietnia godz. 16.00 – Gala Finałowa oraz koncert Andrzeja Rybińskiego – bilety wstępu dostępne w kasie Centrum Aktywności Lokalnej od 8 kwietnia w cenie 20 zł.

W piątek (26 kwietnia) zapraszamy na otwarte przesłuchania wokalne, które zaczynają się od godz. 10.00.

Tego dnia wystąpią uczestnicy konkursu wokalnego (którzy do 29 marca dostarczyli kompletne zgłoszenia). Do 15 kwietnia na stronie www.cal.pionki.pl zostanie zamieszczony harmonogram przesłuchań.
Uczestnicy konkursu zmierzą się z repertuarem polskiej muzyki rozrywkowej powstałej w latach 1957-1990. Przypominamy, nasz festiwal ma na celu popularyzację muzyki z okresu, kiedy płyta winylowa była najpopularniejszym nośnikiem dźwięku, a w Pionkach prężnie działała tłocznia płyt gramofonowych.
Zapraszamy serdecznie na salę widowiskową, gdzie będziemy mogli obserwować zmagania solistów, którzy przyjadą do Pionek z różnych zakątków naszego kraju. Wysłuchamy w ich wykonaniu hitów polskiej muzyki rozrywkowej.

W sobotę (27 kwietnia) zapraszamy na Galę Finałową, która zacznie się o godz.16.00.

W trakcie gali finaliści konkursu wokalnego odbiorą nagrody, statuetki i dyplomy. Zdobywcy pierwszych miejsc oraz Grand Prix festiwalu wystąpią przed nami na scenie.

Podczas Gali Finałowej IV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki z Czarnego Krążka wystąpi Andrzej Rybińskipiosenkarz i muzyk, a także aranżer i kompozytor. Większość piosenek artysty jest jego własną kompozycją.

Rok 1970 zaowocował własną grupą wokalną o nazwie Bumerang, która uczestniczyła w tworzeniu śpiewogry „Na szkle malowane” oraz uczestnictwem w zespole DWA PLUS JEDEN, utworzonym wspólnie Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch.

W 1971 roku artysta założył wraz ze swoim bratem Jerzym Rybińskim i Elizą Grochowiecką zespół ANDRZEJ I ELIZA. W zespole tym wytrwali jubileuszowe 10 lat. Od roku 1983 Andrzej Rybiński jest solistą i tego roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobył główną nagrodę za premierową piosenkę „Nie liczę godzin i lat”. Później powstały piosenki, jak: „Pocieszanka” oraz „Za każdą cenę”, które do dzisiaj cieszą się ogromnym powodzeniem.

Andrzej Rybiński koncertuje w Polsce oraz za granicą, niemal we wszystkich zakątkach świata. Skomponował piosenki dla dam polskiej sceny, m. in.: Edyty Geppert, Zdzisławy Sośnickiej, Alicji Majewskiej. Popularność zdobyła również piosenka „Kiedy lato wraca” zaśpiewana w 2002 roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2011 roku została wydana kolejna płyta artysty „Całym sercem” zaś promujący płytę singiel „Czasami” jest często granym utworem w polskich stacjach muzycznych.

Bilety na Galę Finałową w cenie 20 zł dostępne są w kasie Centrum Aktywności Lokalnej od 8 kwietnia. Ilość biletów ograniczona.

Organizatorzy: Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, Urząd Miasta Pionki
Patroni honorowi festiwalu: Andrzej Piaseczny, Burmistrz Miasta Pionki
Patronat: Starosta Powiatu Radomskiego

Partner: Hotel Imperium
Patroni medialni: TVP3 Warszawa, Echo Dnia, Kurier Pionkowski, Nad Zagożdżonką, Pionki24, Radomska Grupa Mediowa Sp. z o. o., Radio Radom