Klub Podróżnika – zapraszamy na spotkania uczniów geografii

Kto może być uczestnikiem Klubu?

Młodzież uczącą się geografii na terenie miasta i gminy Pionki: uczniowie szkół podstawowych – kl. VII i VIII, uczniowie klas gimnazjalnych oraz szkół średnich.

Kiedy się spotykamy?

Podczas spotkań z podróżnikami, które będą się odbywały raz w miesiącu w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach (piątek, godz. 17.00) oraz w szkołach na terenie naszego miasta i gminy, które przyłączą się do tej inicjatywy. Nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich spotkaniach.

Pierwsze spotkania:

22 września (piątek):

– godz. 12.30 w Liceum Ogólnokształcącym w Pionkach – Papua Nowa Gwinea

– godz. 17.00 w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach – Kuba

Dlaczego warto przyjść?

Usłyszysz wiele ciekawych, czasem zabawnych historii opowiadanych przez naszego gościa, który opowie o swojej podróży. Obejrzysz zdjęcia, filmy z egzotycznych zakątków świata.

Będziesz miał okazję do poszerzenia wiedzy i rozwijania zainteresowań związanych z poznawaniem różnych regionów świata, ich kultury i tradycji.

Konkursy dla uczestników klubu.

Dostaniesz imienną kartę podróżnika, na której będziesz zbierał punkty za:

– to że jesteś/ 1 pkt. (od czegoś trzeba zacząć :)

– aktywne uczestnictwo w spotkaniu, zadawanie pytań podróżnikowi / 2 pkt. za pytanie

– wykazanie się wiedzą/ max. 10 pkt.

Jeśli będziesz w świetnej formie i podczas spotkania zbierzesz najwięcej punktów to otrzymasz od nas pamiątkowy dyplom i książkę z autografem podróżnika.

Dyplom prosimy zanieść nauczycielowi geografii, już prawie wszyscy wyrazili zgodę na postawienie oceny celującej za aktywność.

Pod koniec roku szkolnego zbierzemy karty uczestników klubu. Osoba, kto zbierze najwięcej punktów otrzyma tytuł Podróżnika Roku. Jesteśmy jeszcze w trakcie ustalania jaki wpływ będzie to miało na ocenę końcową z geografii (na pewno pozytywny). Będzie również nagroda – niespodzianka.

Informacji na temat klubu udziela Marta Maciejczyk – tel. 48 377 70 51, marta.maciejczyk@cal.pionki

Zapraszamy

 

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”

Mark Twain

 

 

 

 

 

 

 

podziel się z innymi –Share on FacebookShare on Google+Email this to someoneTweet about this on TwitterPrint this page