Klub Podróżnika – zapraszamy na spotkania uczniów geografii

Kto może być uczestnikiem Klubu?

Młodzież uczącą się geografii na terenie miasta i gminy Pionki: uczniowie szkół podstawowych – kl. VII i VIII, uczniowie klas gimnazjalnych oraz szkół średnich.

Kiedy się spotykamy?

Podczas spotkań z podróżnikami, które będą się odbywały raz w miesiącu w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach (zazwyczaj piątek, godz. 17.00) oraz w szkołach na terenie naszego miasta i gminy, które przyłączą się do tej inicjatywy. Nie ma obowiązku uczestniczenia we wszystkich spotkaniach.

 

Dlaczego warto przyjść?

Usłyszysz wiele ciekawych, czasem zabawnych historii opowiadanych przez naszego gościa, który opowie o swojej podróży. Obejrzysz zdjęcia, filmy z egzotycznych zakątków świata.

Będziesz miał okazję do poszerzenia wiedzy i rozwijania zainteresowań związanych z poznawaniem różnych regionów świata, ich kultury i tradycji.

Konkursy dla uczestników klubu.

Dostaniesz imienną kartę podróżnika, na której będziesz zbierał punkty za:

– to że jesteś/ 1 pkt. (od czegoś trzeba zacząć :)

– aktywne uczestnictwo w spotkaniu, zadawanie pytań podróżnikowi / 2 pkt. za pytanie

– wykazanie się wiedzą/ max. 10 pkt.

Jeśli będziesz w świetnej formie i podczas spotkania zbierzesz najwięcej punktów to otrzymasz od nas pamiątkowy dyplom i książkę z autografem podróżnika.

Dyplom uprawnia do otrzymania oceny celującej za aktywność z geografii.

Pod koniec roku szkolnego zbierzemy karty uczestników klubu. Osoba, kto zbierze najwięcej punktów otrzyma tytuł Podróżnika Roku. Jesteśmy jeszcze w trakcie ustalania jaki wpływ będzie to miało na ocenę końcową z geografii (na pewno pozytywny). Będzie również nagroda – niespodzianka.

Informacji na temat klubu udziela Marta Maciejczyk – tel. 48 377 70 51, marta.maciejczyk@cal.pionki

Regulamin Klubu Podróżnika

Regulamin konkursów „Najlepszy podróżnik z wyprawy do…” oraz „Podróżnik roku”

Zapraszamy

 

„Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”

Mark Twain