Kameralne Lato 2018 – ruszamy już od 1 lipca!

1-7 lipca Radom

11 edycja największej filmowej imprezy w rejonie już od najbliższej niedzieli. Wszystkich sympatyków filmu i dobrej zabawy zachęcamy do zapoznania się z bogatym programem, bo warto zarezerwować sobie kilka chwil w nadchodzącym tygodniu. Do wyboru mnóstwo pokazów filmowych krótkometrażowych, ale także pokazy specjalne filmów pełnometrażowych. Do obejrzenia filmy w trzech Konkursach filmowych oraz projekcje plenerowe. Mnóstwo edukacji filmowej i spotkań ze znanymi osobistościami filmu. Obok Anny Muchy zobaczymy Janusza Chabiora, czy Joannę Kos-Krauze. Poza elementami warsztatowo-edukacyjnymi koncerty wielki piknik na otwarcie imprezy oraz realizacja dużej sceny historycznej na żywo. Będzie można obejrzeć Annę Muchę w napadzie na bank.  Wszystko blisko i tuż za rogiem, Kameralne Lato zaprasza do Radomia.
Szczegółowy program na stronie: kameralnelato.pl

Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach po raz kolejny partneruje Kameralnemu Latu.
Na międzynarodowych warsztatach filmowych o nazwie SPOTLIGHT (których celem jest realizacja spotu społecznego w kilka dni) zobaczymy naszych dwóch reprezentantów Grupy Filmowej CAL. Kamila Siwczyka oraz Kubę Wierzbickiego. Współpraca przy produkcji profesjonalnego spotu, ze specjalistami z branży filmowej będzie dla nich niezwykle cennym doświadczeniem. Trzymamy kciuki za efekty ich pracy.

 

 

 

 

 

 

 

We wtorek 2 lipca od godziny 17:00 zapraszamy do Zespołu Szkół Budowlanych na kilka dobrze spędzonych godzin w ramach warsztatów animacji poklatkowej „Stop motion vinyl.” Celem warsztatu będzie nauka tworzenia filmu animowanego za pomocą kamery. Efektem pracy będzie film z motywem czarnej płyty. Zapisy na te warsztaty nadal trwają, dlatego wszyscy chętni proszeni są o przesłanie zgłoszeń pod adres: biuro@filmforum.pl

We środę natomiast od 15:30 zapraszamy do MCSW ELEKTROWNIA na pokaz filmów Grupy Filmowej CAL. Poza krótkimi ćwiczeniami uczniów Grupy, zobaczymy m.in. film. pt. „Bombowy Vlog”. Efekt pracy wakacyjnych warsztatów z 2017 roku. Wstęp wolny.

Dla tych, którzy nie będą mogli wybrać się w najbliższym czasie do Radomia, zapowiadamy, że już 14 lipca o godz. 21:30 w ramach pokazu plenerowego nad Stawem Górnym odbędzie się pokaz najlepszych filmów krótkometrażowych Festiwalu Kameralne Lato 2018.

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach Festiwalu Kameralne Lato wstęp wolny.

Zapraszamy i zachęcamy do aktywnego wypoczynku!