I Pionkowski Festiwal Wyrobów Rzemieślniczych

28-29 sierpnia 2020

28 oraz 29 sierpnia 2020 roku odbędzie się “I Pionkowski Festiwal Wyrobów Rzemieślniczych”. Wydarzenie skupi producentów i rzemieślników z całego powiatu i nie tylko. Wszystko zadzieje się przy Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach, ul. Zakładowa 5.
W jednym miejscu spotkają się produkty tradycyjne, lokalne oraz regionalne. Goście będą mieli okazję skosztować rarytasów z różnych zakątków i poznać całą różnorodność smaków. Festiwal to nie tylko święto jedzenia, ale również rękodzieła. Podczas Festiwalu swoją unikatową ofertę zaprezentują lokalni Rękodzielnicy. Cały Festiwal poprowadzi Łukasz Cukrowicz.

W pierwszy dzień wydarzenia, czyli piątek zagra duet CichoSZA, natomiast w sobotę wystąpi radomski zespół Scream. Koncerty rozpoczną się o 20:00. Ponadto przez dwa dni odbywać się będzie pokaz kulinarny, który poprowadzi finalista MasterChef Michał Fabiszewski.  Podczas drugiego dnia w sobotę odbędą się pokazy historyczne, w ramach których o godzinie 16:00 oraz 18:00 będzie można obejrzeć inscenizacje „Jak Zagłoba w radomskim bywał”.  Oprócz inscenizacji będzie także między innymi bicie monet i wiele innych atrakcji.

Festiwal rozpocznie się w piątek o godzinie 17:00 i potrwa do godziny 22:00, natomiast w sobotę wydarzenie rozpocznie się o godzinie 14:00 i potrwa również do godziny 22:00
W związku z panującym reżimem sanitarnym podczas wydarzenia zachowane będą wszelkie procedury bezpieczeństwa dla imprez plenerowych.