Festiwal Kolorów – Holi Festiwal nad Stawem Górnym

13 lipca 2019

Festiwal Kolorów - Holi Festival - 13-07-2019 CAL Pionki

Kolorowy zawrót głowy nad Stawem Górnym w Pionkach

Sobotnie popołudnie 13 lipca stało się wyjątkowo kolorowe. Wszystko to za sprawą Holi Festival, który w ramach ogólnopolskiej trasy odwiedził Pionki. Holi Festival to darmowa, plenerowa impreza muzyczna, w której uczestniczyć mogą wszyscy, bez względu na wiek. Starsi, młodsi, rodziny z dziećmi w radosnych nastrojach, z aparatami i telefonami w rękach, robiąc sobie niezliczoną ilość selfie. Co jest niezwykłego w święcie Holi? Przede wszystkim fantastyczne kolory.

Ta ciesząca się wielką popularnością na całym świecie impreza inspirowana jest hinduskim świętem wiosny i radości. Nazywana Festiwalem Kolorów jest obchodzona w Indiach na przełomie lutego i marca w dniu pełni księżyca. Jednym ze zwyczajów obchodzenia święta Holi jest obsypywanie się kolorowym proszkiem zmieszanym z wodą. Dawniej proszek uzyskiwano z kwiatów, które zakwitały wiosną. Obecnie proszki są wytwarzane przemysłowo. W trakcie trwania święta znikają wszelkie podziały, liczy się przebaczenie i ogólna radość. To najbardziej kolorowe dni, zwane również Festiwalem Kolorów.

Festiwal Kolorów – Holi Festival – 13-07-2019 CAL Pionki

Festiwal Kolorów – Holi Festival – 13-07-2019 CAL Pionki

W Pionkach impreza została zorganizowana nad Stawem Górnym. Piękna pogoda i zapowiedź świetnej rozrywki przyciągnęły kilkuset mieszkańców, którzy po raz pierwszy mogli uczestniczyć w takim festiwalu w Pionkach. Tuż po godzinie 15, przy dźwiękach dynamicznej muzyki, o którą zadbał DJ nastąpił pierwszy wyrzut kolorowych proszków holi. Co 30 minut na sygnał didżeja wszyscy obrzucali się proszkami w kolorach tęczy. Każdy kolejny wywoływał w uczestnikach wielki entuzjazm i zachęcał do wspólnego tańca i zabawy przy dźwiękach muzyki. Tego dnia na mieszkańców Pionek czekało jeszcze wiele innych atrakcji. Nie zabrakło konkursów, słodkości oraz upominków rozdawanych przez współorganizatorów imprezy.

Festiwal znalazł w Pionkach wielu odbiorców, którym obsypywanie się kolorowymi proszkami sprawiało wiele frajdy. Organizatorem tego barwnego wydarzenia było Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach we współpracy z Wydziałem Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Pionki. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji imprezy organizatorzy kierują do Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Komisariatu Policji w Pionkach.

Dziękujemy serdecznie mieszkańcom Pionek, którzy po raz kolejny pokazali, że potrafią się doskonale, spontanicznie bawić. Do zobaczenia na kolejnych imprezach miejskich.

Więcej zdjęć w galerii foto