Charytatywny Koncert Muzyki Karnawałowej

23 lutego 2020 godz. 17:30

Serdecznie zapraszamy na Charytatywny Koncert Muzyki Karnawałowej, który odbędzie się w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach (ul. Zakładowa 5) dnia 23 lutego 2020 o godz. 17:30 WSTĘP WOLNY. W trakcie koncertu wysłuchamy utworów w wykonaniu uczniów i nauczycieli Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach. Specjalnymi gośćmi wieczoru będzie Trio Viklinova oraz Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta GRANDIOSO pod dyr. Dariusza Krajewskiego. W trakcie koncertu Stowarzyszenie Artystyczne Muzykalne Pionki, będzie zbierało środki na letnie warsztaty muzyczne, dofinansowanie do przejazdu i wyżywienia oraz na inne atrakcje dostępne podczas wypoczynku uczniów Szkoły Muzycznej I stopnia w Pionkach.
Viklinova – akustyczne trio. Komponują inspirując się polską muzyką tradycyjną. Nie uciekają jednak od aromatów muzyki świata. Współtworzą fuzję melodii i pieśni przetworzonych przez swój niezwykle bogaty wachlarz doświadczeń muzycznych, technik wykonawczych oraz różnorodnego instrumentarium korzystając z dobrodziejstw muzyki dawnej jaki i współczesnej. Trio współtworzą: Karolina Matuszkiewicz – śpiew, skrzypce, suka biłgorajska, fidel płocka, Patryk Walczak – akordeon, Jacek Mazurkiewicz – kontrabas.

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta GRANDIOSO pod dyr. Dariusza Krajewskiego
Orkiestra Grandioso powstała w 1978 roku i działa w Młodzieżowym Domu Kultury im. H. Stadnickiej w Radomiu i jest jedną z najlepszych młodzieżowych orkiestr w Polsce. Skupia artystycznie uzdolnione dzieci i młodzież w wieku 8 do 24l. Jako jedyna orkiestra wygrała 11-krotnie Ogólnopolski Festiwal Młodzieżowych Orkiestr Dętych w Inowrocławiu. Grandioso jest jedną z największych młodzieżowych orkiestr w Polsce, liczącą ponad 160 osób podzielonych na 3 grupy: początkujący, małe Grandioso, Orkiestra Grandioso. Jest jedną z lepszych orkiestr europejskich czego dowodem są liczne nagrody zdobywane na konkursach. W repertuarze Orkiestry znajdują się m.in. dzieła wielkich symfoników (zarówno polskich jak i światowych), muzyka współczesna i popularna. Co roku Orkiestra uczestniczy w festiwalach i konkursach o wysokim poziomie merytorycznym.

Organizatorami koncertu są:
Burmistrz Miasta Pionki – Robert Kowalczyk
Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach
Szkoła Muzyczna I Stopnia w Pionkach
Stowarzyszenie Artystyczne MUZYKALNE PIONKI

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy.