Centrum NGO, Współpracy z Wolontariatem i Biznesem

Centrum ds. Organizacji Pozarządowych, Współpracy z Wolontariatem i Biznesem – jest miejscem doradztwa, konsultacji, współpracy i organizacji szkoleń dla NGO. Jest to miejsce inicjatyw i konsultacji oraz wniosków w zakresie funkcjonowania Programu Współpracy Gminy Miasta Pionki z Podmiotami Prowadzącymi Działalność Pożytku Publicznego.

Celem statutowym Centrum jest zaoferowanie wsparcia lokalnym organizacjom pozarządowym oraz mieszkańcom, co ma prowadzić do rozwoju społeczeństwa obywatelskiego. To punkt doradztwa zawodowego, gdzie można przeprowadzić konsultacje jak założyć i prowadzić własną firmę, jak pozyskać fundusze na założenie i rozwój własnego biznesu. Organizowane są szkolenia dla przedsiębiorców. Centrum spełnia także funkcję regionalnego ośrodka szkoleniowego dla osób zagrożonych bezrobociem.

Informacje na temat Centrum Organizacji Pozarządowych i Współpracy z Wolontariatem oraz jego działań  można uzyskać pod  numerem  tel. 48 377 70 51 lub drogą mailową pod adresem dariusz.pawlowicz@cal.pionki.pl oraz w Centrum Aktywności Lokalnej w pokoju nr 3.

Zachęcamy do odwiedzania naszego profilu na Facebooku, gdzie zamieszczamy informacje o możliwościach aplikowania w aktualnych konkursach, grantach oraz innych programach dotacyjnych.

 

Strony internetowe, które warto odwiedzać:

  1. Największym w naszym kraju portalem internetowym poświęconym (Non – Govermental Organizations) organizacjom pozarządowym jest strona dostępna pod adresem www.ngo.pl . Znajdziecie tam Państwo wiele informacji i praktycznych porad dla już funkcjonujących organizacji pozarządowych jak też tych, które mają dopiero powstać,
  2. Internetowa baza danych organizacji pozarządowych (bazy.ngo.pl),
  3. Federacja MAZOWIA, mazowia.org.pl,
  4. Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, frso.pl,
  5. FIO Mazowsze Lokalnie – mazowszelokalnie.pl,
  6. Instytut Spraw Publicznych – kwartalnik trzeci sektor,
  7. Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 – Generator Ofert FIO 2018.

Przydatne linki do stron internetowych:


Seminaria internetowe:

Dane osobowe w NGO. Najważniejsze zmiany w 2018 roku

Organizacjo bądź mocna na Facebooku.

Zmiany w prawie, nowe obowiązki w 2018 roku. Organizacjo, musisz

je znać !!!

Garść praktycznych narzędzi do zarządzania zadaniami i czasem

w organizacji pozarządowej.