Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła

Fotorelacja

Bożonarodzeniowy kiermasz rękodzieła 02.12.2018 CAL Pionki

Bożonarodzeniowy Kiermasz Rękodzieła na stałe wpisał się w grudniowy harmonogram Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach. Kiermasz sprawia, że już na początku grudnia możemy poczuć urok i atmosferę zbliżających się świąt. W tym roku na sali widowiskowej mogliśmy podziwiać prace ponad trzydziestu rękodzielników z regionu radomskiego. Tradycyjnie, przywieźli ze sobą: choinki, stroiki i mnóstwo ozdób świątecznych. Nie zabrakło również pięknych drobiazgów, takich jak: naszyjniki, kolczyki, broszki, nakrycia głowy, maskotki, obrusy, serwety, świeczki, płaskorzeźby, malowane szkło, obrazy, lampiony, naturalne ręcznie wytwarzane mydła, drewniane zabawki, kartki świąteczne.

Nowością podczas tegorocznego Bożonarodzeniowego Kiermaszu Rękodzieła była Strefa Dobroczynności. Kawiarnia była miejscem, gdzie można było wesprzeć: Szlachetną Paczkę, Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach, leczenie chorego chłopca – Krzysia Czupryna oraz Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach.

Wolontariusze Szlachetnej Paczki prowadzili zbiórkę dla rodzin w potrzebie, które mieszkają w Pionkach i okolicach. Zbierali: trwałą żywność, środki czystości, koce, ręczniki, pościel. W zamian za okazanie dobrego serca i podarowanie rzeczy wolontariusze częstowali herbatą lub kawą i słodkim upominkiem,.

Środowiskowy Dom Samopomocy w Pionkach, który nie dysponuje własnym środkiem transportu sprzedawał świąteczne drobiazgi, a dochód ze sprzedaży przeznaczy na sfinansowanie usług transportowych. Marzeniem uczestników jest możliwości dojazdu na hipoterapię – terapię wpływającą w znaczny sposób na poprawę funkcjonowania zburzonych funkcji organizmu człowieka.

Przyjaciele Krzysia Czupryna sprzedawali własnoręcznie przygotowane drobiazgi. Dochód przeznaczą na leczenie chłopca. Na ich stoisku można było zakupić m. in. prace wykonane przez skazanych z Zakładu Karnego w Żytkowicach.

Krzyś cierpi na niezwykle rzadką chorobę genetyczną EB-pęcherzowe oddzielanie się naskórka RDEB. Dziecko codziennie zmaga się z bólem. Miesięczna pielęgnacja chłopca to koszt nawet kilku tysięcy złotych. W Centrum Aktywności Lokalnej trwa zbiórka plastikowych nakrętek dla Krzysia, więc zwracamy się do Państwa z prośbą o przynoszenie ich do CAL-u.

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pionkach co roku przygotowują wspaniałe wydarzenia dla osób niepełnosprawnych z powiatu radomskiego, w których bierze udział ok. 150 uczestników. Jest to dla nich okazja do integracji i wspólnej zabawy. W Strefie Dobroczynności odwiedzający mogli kupić drobiazgi przygotowane przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Dochód zostanie przeznaczony na organizację Tradycji Wielkanocnych i zawodów sportowych.